„ОЛИМПИЯ 2005“ ЗАВЪРШИ С ТОТАЛЕН УСПЕХ ЗА ДЖУДИСТИТЕ НА СПОРТНО УЧИЛИЩЕ И СК „КОДОКАН“

Невероятен успех постигнаха джудистите на „Кодокан“ и Спортното училище на Международния турнир „Олимпия 2005“, който се проведе на 16 и 17 ноември в София. В комплексното класиране СК „Кодокан“ безапелационно спечели второто място в оспорвана надпревара с над 30 отбора. Освен от България, в турнира участваха и отбори от Гърция, Турция, Сърбия, Румъния и Украйна.

При личните постижения имахме превес над всички останали, коментираха треньорите на „Кодокан“ Величко Серев и Виден Василев. С гордост те отличиха първенците, спечелили златни медали:

В категория до 44 кг Надя Джимова отново доказа способностите си на добър състезател, печелейки златото в две възрастови групи. Цветомир Вълков също се окичи със златен медал в кат. 46кг. В категория до 36 кг. на най-високата стълбица се изкачи Моника Шопова, а в кат. до 38 кг. – Васил Величков. Първо място и златен медал спечели в категория до 66 кг деветокласникът от Спортното училище Мариян Палев.

Второ място и сребърни медали спечелиха: Георги Дамянов – кат. 38 кг., Андрей Ганчев – кат. 46 кг., Радина Сербезова – кат. 70 кг., Звезделин Илиев – кат. 73 кг., Горан Козарев – кат. 60 кг и Борислав Владов – кат. 90 кг.

Джудистите на „Кодокан“ спечелиха и с девет трети места в класирането. С бронзови медали се завърнаха Стефан Дамянов – кат. 34 кг, Стилян Бабачев – кат. 38 кг, Дилян Нейчев – кат. 50 кг, Никола Марков – кат. +55кг, Маринела Янева – кат. 57 кг, Стилян Гушков – кат. 50кг, Димитър Куртаков – кат. 66 кг, Станислав Попов – кат. 66 кг и Христо Вълков – кат. 81 кг.

Продължаваме подготовката си със същото темпо и, уверени сме, ще има и други още по-добри постижения, коментираха още от треньорския щаб на СК „Кодокан“. Директорът на Спортното училище Георги Георгиев също изрази задоволство от постигнатите успехи.